Główna Nauka Baza innowacji Maszyny i urządzenia do transportu podziemnego

Maszyny i urządzenia do transportu podziemnego

Podwieszony Ciągnik Akumulatorowy PCA-1


Ciągnik PCA-1 przeznaczony jest do prac manewrowych związanych z przemieszczaniem po podwieszonej jezdni szynowej zestawów transportowych. Może być stosowany w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem gazu i/lub pyłu palnego w tym również w podziemiach kopalń węgla, rud, soli i innych minerałów użytkowych, w pomieszczeniach ze stopniem "a", "b" i "c" niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz klas "A" i "B" zagrożenia wybuchem pyłu węglowego.

Więcej: Podwieszony Ciągnik Akumulatorowy PCA-1

   

Ładowarka górnicza bocznie wysypująca ŁJK-1200

image
Ładowarka górnicza bocznie wysypująca ŁJK-1200 z wysięgnikiem teleskopowym, posiadająca elektrohydrauliczny napęd "load-sensing", przeznaczona jest głównie do ładowania urobku (węgla lub skały płonnej) w chodnikach i komorach podziemnych zakładów górniczych zarówno do wozów, jak i na przenośniki różnych typów. W zależności od potrzeby wyładowanie urobku z czerpaka może się odbywać na lewą lub prawą stronę maszyny.

Więcej: Ładowarka górnicza bocznie wysypująca ŁJK-1200

   

Ładowarka górnicza z urządzeniem do wykonywania obudowy chodnikowej

image
Urządzenie składa się z podestu roboczego oraz podnośnika stropnic. Podest roboczy zamocowany jest obrotowo na tylnej ściance czerpaka ładowarki, z możliwością poziomowania w pewnym zakresie. Podnośnik stropnic przymocowany jest do wysięgnika ładowarki za obrysem podestu roboczego. Mocowanie to jest stałe, bez konieczności demontażu na czas ładowania urobku.

Więcej: Ładowarka górnicza z urządzeniem do wykonywania obudowy chodnikowej

   

Lokomotywa torowa PIOMA LDS-80

image
Lokomotywa torowa PIOMA LDS-80 ma konstrukcję trójbryłową w układzie: kabina pierwsza, maszynownia mieszcząca silnik diesla wraz z układem hydraulicznym oraz bliźniacza kabina druga. Zespoły te osadzone są na dwóch wózkach napędowych, w których zastosowano specjalne przekładnie napędowe, jak to ma miejsce w typowych lokomotywach.

Więcej: Lokomotywa torowa PIOMA LDS-80