Główna Nauka Baza innowacji Maszyny i urządzenia wyciągowe

Maszyny i urządzenia wyciągowe

Elektrohydrauliczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych EL


Zespół EL przeznaczony jest do sterowania hydraulicznie odwodzonych siłowników hamulcowych hamulca maszyny wyciągowej górniczego wyciągu szybowego. Zespół EL stosowany może być do hamulca maszyny wyciągowej wyposażonej w siłowniki hamulcowe, sprężynowe, odwodzone hydraulicznie (zwalniaki hydrauliczne) stanowiące zespół napędowo-roboczy hamulca o ciśnieniu roboczym zasilania do 16 MPa. Zespół zapewnia swoim działaniem realizowanie hamowania manewrowego jak i tzw. hamowania bezpieczeństwa oraz hamowania zatrzymującego „STOP”.

Więcej: Elektrohydrauliczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych EL

   

Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych ZSHP-SO


Zespół przeznaczony jest do napędów hamulcowych sprężynowo-obciążnikowych lub sprężynowych odwodzonych pneumatycznie, w których siła wymuszająca hamowanie jest odwrotnie-proporcjonalna do ciśnienia powietrza zasilającego cylindry napędów hamulcowych.

Więcej: Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych ZSHP-SO

   

Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych - do małych napędów hamulcowych - ZSHP-M


Zespół sterowania hamulca pneumatycznego ZSHP-M (+HP-M) przeznaczony jest do sterowania hamulców maszyn wyciągowych z napędami pneumatyczno-obciążnikowymi lub pneumatyczno-sprężynowymi, o niesumujących się źródłach siły hamującej. Może współpracować z napędami hamulcowymi pojedynczymi lub zdwojonymi, którymi mogą być dwuosiowe napędy typu SSW i pochodne, lub jednoosiowe napędy typu HOP i pochodne.

Więcej: Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych - do małych napędów hamulcowych - ZSHP-M

   

Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych - do dużych napędów hamulcowych - ZSHP-A2


Zespół sterowania hamulca pneumatycznego ZSHP-A2 przeznaczony jest do sterowania hamulców maszyn wyciągowych z napędami pneumatyczno-obciążnikowymi lub pneumatyczno-sprężynowymi, o niesumujących się źródłach siły hamującej. Może współpracować z napędami hamulcowymi pojedynczymi lub zdwojonymi, którymi mogą być dwuosiowe napędy typu SSW i pochodne, lub jednoosiowe napędy typu HOP i pochodne.

Więcej: Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych - do dużych napędów hamulcowych - ZSHP-A2

   

Maszyna wyciągowa BB-2500/AC-4m/s


Maszyna wyciągowa BB-2500/AC-4m/s przeznaczona jest do transportu materiałów i jazdy ludzi. Maszyna przewidziana jest do zabudowy na powierzchni zakładu górniczego (na zrębie szybu).

 

Więcej: Maszyna wyciągowa BB-2500/AC-4m/s

   

Maszyna wyciągowa K-6000/DC-16m/s


Maszyna wyciągowa K-6000/DC-16m/s jest elementem górniczego wyciągu szybowego przewidzianym do transportu urobku, materiałów i jazdy ludzi. Maszyna przewidziana jest do zabudowy na powierzchni zakładu górniczego (zrębie szybu).

Więcej: Maszyna wyciągowa K-6000/DC-16m/s

   

Maszyna wyciągowa B-4300/DC-8m/s


Maszyna B-4300/DC-8m/s jest elementem wyciągu szybowego przewidzianym przede wszystkim do głębienia, pogłębiania, zbrojenia i przezbrajania szybów, a także może być stosowana w innych górniczych wyciągach szybowych.

 

Więcej: Maszyna wyciągowa B-4300/DC-8m/s

   

Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych ZSHP-SO

image
Zespół sterowania hamulca ZSHP-SO jest przeznaczony do stosowania w układach hamulcowych maszyn wyciągowych wyposażonych w jednoosiowe sprężynowo-obciążnikowe lub sprężynowe, odwodzone pneumatycznie, napędy hamulcowe (pojedyncze lub zdwojone) o ciśnieniu do 0,6 MPa.
Zespół ZSHP-SO może być stosowany w maszynach wyciągowych sterowanych ręcznie, bądź automatycznie z dowolnym rodzajem napędu elektrycznego, sterowanych przekaźnikami, sterownikami programowalnymi lub elektronicznie.

Więcej: Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych ZSHP-SO