Główna Nauka

Elektropneumatyczny zespół sterowania hamulców maszyn wyciągowych ZSHP-SO

image
Zespół sterowania hamulca ZSHP-SO jest przeznaczony do stosowania w układach hamulcowych maszyn wyciągowych wyposażonych w jednoosiowe sprężynowo-obciążnikowe lub sprężynowe, odwodzone pneumatycznie, napędy hamulcowe (pojedyncze lub zdwojone) o ciśnieniu do 0,6 MPa.
Zespół ZSHP-SO może być stosowany w maszynach wyciągowych sterowanych ręcznie, bądź automatycznie z dowolnym rodzajem napędu elektrycznego, sterowanych przekaźnikami, sterownikami programowalnymi lub elektronicznie.

Zalety

  • Struktura sterowania zespołu gwarantuje wysoki poziom niezawodności układu i bezpieczeństwo prowadzenia ruchu maszyną wyciągową.
  • Zastosowanie w zespole ZSHP-SO rozwiązania opartego o automatyczny dobór, w zależności od kierunku ruchu i wielkości nadwagi, jednej z dwóch wartości siły hamowania podczas realizowania hamowania bezpieczeństwa (uruchamianego w sytuacjach awaryjnych) gwarantuje:
- szerokie spektrum zastosowań zespołu w układach hamulcowych maszyn wyciągowych,
- optymalizację parametrów hamowania maszyny wyciągowej w aspekcie ograniczenia zjawisk dynamicznych, zachodzących w górniczym wyciągu szybowym podczas realizowania hamowania programowanego w sytuacjach awaryjnych.
  • Zespół zbudowany jest z nowoczesnych, niezawodnych komponentów pneumatycznych, elektrycznych i elektronicznych wysokiej jakości.

Podstawowe dane techniczne

Maksymalne ciśnienie zasilania zespołu
1,0 MPa
Dokładność oczyszczenia powietrza zasilającego
≤40 μm
Przyłącza pneumatyczne doprowadzające i odprowadzające
G2"
Temperatura otoczenia
+5ºC do +50ºC
Masa
500 kg
Wymiary gabarytowe
szerokość
wysokość
głębokość
1550 mm
1400 mm
800 mmKarta katalogowa
pobierz