Główna Osiągnięcia Napisali o nas Publikacja "Nauka dla Biznesu - Biznes dla Nauki"

Publikacja "Nauka dla Biznesu - Biznes dla Nauki"

Miło nam poinformować, że Instytut Techniki Górniczej KOMAG brał aktywny udział w realizacji projektu „Nauka dla Biznesu – Biznes dla Nauki”. Projekt, którego celem było zbudowanie partnerstwa na rzecz promocji roli nauki w rozwoju gospodarczym oraz wypracowanie konsensusu w zakresie wspólnych działań strategicznych dotyczących potrzeb przedsiębiorstw i oferty jednostek badawczo-rozwojowych, został zrealizowany przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorstw S.A., a współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Image

„Śląski potencjał – oferta sfery nauki dla biznesu” to bogaty katalog ofert sektora badawczo-rozwojowego z województwa śląskiego skierowany do przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą z przedstawicielami nauki.

W opracowaniu tym zaprezentowano zarówno ogólną charakterystykę kilkunastu podmiotów: instytutów naukowo-badawczych, uczelni wyższych oraz przedsiębiorstw sektora badawczo-rozwojowego, jak również zamieszczono około 200 ofert technologicznych, badawczych i laboratoryjno-sprzętowych udostępnianych przedsiębiorcom. Ponadto, w publikacji można znaleźć informacje na temat instytucji wspierających innowacyjność w regionie śląskim, takie jak regionalne i branżowe punkty kontaktowe czy centra innowacji i transferu technologii funkcjonujące przy uczelniach wyższych. Pomysłodawcy projektu mają nadzieję, że publikacja ta przyczyni się do skuteczniejszej promocji oferty sektora nauki i zaowocuje komercjalizacją i wdrożeniami tych rozwiązań w biznesie.

W razie pytań dotyczących współpracy i otrzymania bezpłatnie przewodnika prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .