Certyfikacja wyrobów

Zakład Badań Atestacyjnych Jednostka Certyfikująca prowadzi dobrowolną certyfikację wyrobów:

 • zgodnie z zakresem udzielonej przez PCA akredytacji (AC 023) na zgodność z wymaganiami norm
  • Certyfikacja wyrobów prowadzona zgodnie z wymaganiami norm ujętych w zakresie akredytacji AC 023 realizowana jest na podstawie programów certyfikacji typu 1a i 1b opracowanymi na podstawie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17067.

 

Programy certyfikacji Zakładu Badań Atestacyjnych Jednostki Certyfikującej.

Nr programu

Tytuł programu

PC-DBA/01

Program certyfikacji wyrobów typu 1b

PC-DBA/04

Program certyfikacji wyrobów typu 1a

PC-DBA/05

Program certyfikacji jednostek wytwórczych

PWO-DBA/01

Wyroby dopuszczane do stosowania w zakładach górniczych

 

Zakład Badań Atestacyjnych Jednostka Certyfikująca na życzenie klienta udostępnia Programy Certyfikacji oraz Procedury Oceny Zgodności.

 

 • poza zakresem akredytacji:
  • certyfikacja wyrobu prowadzona na znak towarowy (bezpieczeństwa) B w oparciu o porozumienie z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Badań Technicznych i Atestacji,
   Certyfikat bezpieczeństwa - dokument potwierdzający, że wyrób używany zgodnie z zasadami podanymi przez producenta, nie stanowi zagrożenia dla życia, zdrowia, mienia i środowiska.
   Certyfikat uprawnia producenta do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa,

  • dobrowolna certyfikacja wyrobu na zgodność z wymaganiami norm spoza zakresu akredytacji, przepisów oraz specyfikacji technicznych,
  • dobrowolna certyfikacja na znak „KOMAG - potwierdzona jakość” upoważniający do oznaczania wyrobu i ich folderów odpowiednim znakiem. Znak umieszczony na wyrobie jest informacją dla klienta, że jakość wyrobu została potwierdzona oceną przez niezależną od producenta jednostkę certyfikującą, a produkcja wyrobu jest nadzorowana.

 

dr inż. Andrzej Figiel
Kierownik Zakładu Badań Atestacyjnych Jednostki Certyfikującej
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 32 2374604, +48 32 2374570
tel. kom. +48 609583804,
fax: +48 32 2374581