Główna Instytut Zakłady badawczo-rozwojowe Zakład Systemów Mechatronicznych Systemy Mechatroniczne

Systemy Mechatroniczne

Nasze produkty

 

Oferujemy

 • projektowanie i integracja układów sterowania, automatyki, monitoringu, sensoryki przemysłowej opartych o różne platformy sprzętowe,
 • projektowanie i wykonawstwo układów mechtronicznych,
 • modelowanie i symulacja układów mechatronicznych,
 • projektowanie systemów wizualizacji procesów technologicznych w zróżnicowanych środowiskach,
 • opracowywanie aplikacji klienckich i serwerowych,
 • tworzenie aplikacji, stron i serwisów internetowych,
 • projektowanie i wdrażanie mikroprocesorowych systemów elektronicznych,
 • systemy i usługi w zakresie wibrodiagnostyki maszyn i urządzeń,
 • systemy aktywnej redukcji hałasu,
 • systemy pozycjonowania i nawigacji maszyn mobilnych,
 • systemy rekuperacji energii cieplnej,
 • komputerowe przetwarzanie i analizę obrazu.

Zakład posiada interdyscyplinarny zespół specjalistów, realizujący skomplikowane projekty mechatroniczne, synergicznie łączące mechanikę, automatykę, informatykę i elektronikę. Zakład wyposażony jest w nowoczesny sprzęt automatyki przemysłowej oraz w zaawansowane stanowiska badawcze, umożliwiające realizację projektowanych systemów i ich kompleksowe testowanie, przed uruchomieniem przemysłowym.

Projektujemy układy automatyki od A do Z. Klient przedstawia problem - my go rozwiązujemy. Konstruujemy układy mechatroniczne, łącząc część mechaniczną, elektryczną i sterowanie wraz z elektroniką.

Nasze rozwiązania wdrażane są we współpracy z partnerami przemysłowymi, którzy jednocześnie sprawują serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Referencje

Nagrody

Górniczy Sukces Roku 2010

Miło nam poinformować, że podczas XX Jubileuszowej Szkoły Eksploatacji Podziemnej, KOMAG wraz z Politechniką Śląską oraz firmą ELSTA Sp. z o.o. otrzymał wyróżnienie w konkursie "Górniczy Sukces Roku" za opracowanie i wdrożenie w kopalniach rozwiązania : "Zintegrowana platforma identyfikacji i ewidencji maszyn, urządzeń i ich elementów". Organizatorami Konkursu była Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Szkoła Eksploatacji Podziemnej.

 

 

 

Przykładowe realizacje z zakresu automatyki

imageStanowisko do badań hydrauliki górniczej

Projekt obejmuje algorytmy sterowania, oprogramowanie sterownika i stacji operatorskiej, rozruch i testowanie instalacji, a także opracowanie dokumentacji mechanicznej i elektrycznej. Sterowanie oparto na sterowniku PLC Beckhoff CX. Oprogramowanie wizualizacyjne wykonano w języku Visual C#, w środowisku Windows CE.

 

imageStanowisko do badania elementów maszyn i urządzeń górniczych

Projekt obejmuje wykonanie modernizacji mechanicznej i elektrycznej stanowiska oraz opracowanie algorytmów sterowania, oprogramowanie sterowników i stacji operatorskiej wraz z uruchomieniem zautomatyzowanego procesu badawczego,. Zastosowano sterownik PLC Mitsubishi FX. Komunikację z użytkownikiem zapewnia panel Mitsubishi E700. Wizualizację wykonano w systemie Citect.

 

image Projekt i budowa wybranych stanowisk laboratoryjnych Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska ITG KOMAG