Do wynajęcia

Czytaj więcej...
Główna Badania Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska Badania migracji z materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością

Badania migracji globalnej z materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością

Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska oferuje akredytowane badania migracji globalnej z materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Badania realizowane są zgodnie z normami z grupy PN-EN 1186, z zastosowaniem płynów modelowych, metodami:

  • przez całkowite zanurzenie,
  • z zastosowaniem komory pomiarowej,
  • z zastosowaniem torebki,
  • przez napełnienie wyrobu,
  • z zastosowaniem testów substytucyjnych.

Wyniki badań oceniane są w świetle wymagań Rozporządzeń:

  • Rozporządzenia Komisji (WE) nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością (Dz. Urz. UE L 12 z 15.01.2011),
  • Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 października 2013 r. w sprawie wykazu substancji, których stosowanie jest dozwolone w procesie wytwarzania lub przetwarzania materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych, a także sposobu sprawdzania zgodności tych materiałów i wyrobów z ustalonymi limitami (Dz. U. z 2013 r., poz. 1343).

Wysokie kompetencje i biegłość Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska KOMAG w zakresie badań migracji globalnej, potwierdzana jest pozytywnymi wynikami porównań międzylaboratoryjnych.

W latach 2013-2014 Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska brało udział w porównaniach pt.: „Badania biegłości w zakresie oznaczania migracji globalnej z folii polietylenowej”. Organizatorem porównań było Laboratorium Zakładu Badania Żywności i Przedmiotów Użytku Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny.

 

 

Kontakt:

Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska
Kierownik Laboratorium: dr hab. inż. Beata Grynkiewicz-Bylina, prof. nzw. ITG KOMAG
tel.: (32) 237 46 65
fax.: (32) 231 08 43
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://www.komag.eu