Główna Aktualnosci Wszystkie Zakład Hydrualiki ITG KOMAG

Zakład Hydrualiki ITG KOMAG

Od stycznia br. w strukturze organizacyjnej Instytutu Techniki Górniczej KOMAG, wydzielono nowy zakład pod nazwą Zakład Hydrauliki, który samodzielnie kontynuuje prowadzone od wielu lat prace związane z szeroko rozumianą hydrauliką siłową.

 

W swojej ofercie zakład proponuje opracowanie koncepcji, projektów i dokumentacji technicznych maszyn i urządzeń takich jak: wiertnice dołowe i powierzchniowe, wiertarki obrotowo-udarowe, urządzenia małej mechanizacji (wiertarki, wkrętarki, piły z napędem hydraulicznym i pneumatycznym), zasilające agregaty hydrauliczne z napędem elektrycznym i pneumatycznym, filtry wody i emulsji olejowo-wodnej, urządzenia sterujące przepływem wody, urządzenia pomocnicze układów chłodzenia, nurnikowe pompy emulsyjne. Zakład oferuje także opracowanie projektów układów hydraulicznych do różnych typów maszyn i urządzeń, w tym do: kombajnów chodnikowych, kombajnów ścianowych, ładowarek bocznie wysypujących, wozów wiertniczych, lokomotyw i ciągników do zastosowań na powierzchni i w podziemiach kopalń, kolei podwieszonych. Bogate doświadczenie pozwala pracownikom zakładu prowadzić prace badawcze związane z zasilającymi układami hydraulicznymi oraz służyć doświadczeniem i pomocą w trakcie prac montażowych oraz rozruchowych maszyn i urządzeń zbudowanych w oparciu o naszą dokumentację techniczną. Zakład Hydrauliki ściśle współpracuje z Laboratorium Badań Stosowanych, posiadającym stanowiska umożliwiające prowadzenie szerokiego spektrum badań układów, podzespołów i zespołów hydrauliki siłowej maszyn seryjnie produkowanych oraz prototypów i urządzeń doświadczalnych.
W ostatnim czasie do produkcji zostały wdrożone: filtr samoczyszczący FS-60, wysokociśnieniowe filtry rewersyjne, rozrusznik hydrauliczny do systemów napędowych, wiertnica MDR 03AT-E, wiertnica MDR 06A, wiertnica WMD-150, wiertnica inżyniersko-geologiczna WIG-200.
Partnerami Zakładu są między innymi: Zakłady Mechaniczne Urządzeń Wiertniczych Sp. z o.o., KOPEX Machinery S.A., Energomechanik Sp. z o.o., Firma Innowacyjno-Wdrożeniowa "ELEKTRON" spółka cywilna, Hellfeier Sp. z o.o.
Kierownikiem Zakładu Hydrauliki jest dr inż. Krzysztof Nieśpiałowski
tel.: 32 2374 592, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .