Główna Aktualnosci Wszystkie Szanowni Państwo – Czytelnicy, Autorzy i Recenzenci kwartalnika "Maszyny Górnicze"

Szanowni Państwo – Czytelnicy, Autorzy i Recenzenci kwartalnika "Maszyny Górnicze"

Informujemy, że 23 grudnia 2015 r. został opublikowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nowy wykaz czasopism punktowanych naukowych. Wydawany przez ITG KOMAG kwartalnik Maszyny Górnicze uzyskał 6 pkt. za każdy opublikowany artykuł naukowy.

Informujemy także, że od 2016 roku zmieniamy formę udostępniania naszego kwartalnika. Wydawane przez KOMAG od ponad 35 lat czasopismo „Maszyny Górnicze” ukazywać się będzie tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej, w formie Open Access.


Polityka przyjęta w tym względzie przez nasz kwartalnik opiera się na przekonaniu, że podstawą rozwoju nauki jest otwartość.
Pragniemy podkreślić, iż poza pełną dostępnością, nasze czasopismo nie będzie różnić się od tradycyjnych, dostępnych w prenumeracie innych czasopism, a model Open Access w pełni respektuje prawa autorskie, gdyż wykorzystuje międzynarodowe licencje Creative Commons.
Liczymy, że publikowanie elektronicznej, darmowej wersji „Maszyn Górniczych” przyczyni się do wzrostu zainteresowania i wzrostu cytowalności autorów artykułów.
Jesteśmy  przekonani, że wprowadzone przez wydawnictwo KOMAG  zmiany w znaczący sposób zwiększą prestiż i rangę czasopisma oraz ukazujących się w nim publikacji.