Główna Osiągnięcia Napisali o nas Przegląd Komunalny "Niepechowa trzynastka" - grudzień 2009 r.

Przegląd Komunalny "Niepechowa trzynastka" - grudzień 2009 r.

Nowoczesność zastosowanych rozwiązań, efektywność ekonomiczna produktu, jego oddziaływanie na środowisko, oszczędność zużycia materiałów i energii czy funkcjonalność wyrobu - to tylko niektóre walory, jakie posiadają produkty nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, wręczone podczas Targów POLEKO 2009. (...)
Pierwsze dwa złote krążki odebrał przedstawiciel Instytutu Techniki Górniczej KOMAG z Gliwic, bowiem to właśnie ta jednostka zgłosiła do konkursu dwa produkty - tłumik wentylatora promieniowego WPWS-160 firmy "Grama" z Chorzowa oraz komorę napowietrzającą 800, której producentem jest spółka "SelmaG" z Morąga.

Pierwszy z nich służy ograniczaniu hałasu układów wentylacji o znacznych przepływach. Do tego celu wykorzystywane są tłumiki typu absorpcyjnego, wielokomorowe, dodatkowo przedzielone kasetami dźwiękochłonnymi. Do zalet tego typu rozwiązania należą niskie opory przepływu, możliwość pracy w atmosferze zagrożonej wybuchem, wysoki poziom tłumienia ponadnormatywnej emisji hałasu oraz trwałość zabezpieczenia przeciwhałasowego. Natomiast komora napowietrzająca jest urządzeniem przystosowanym do użytkowania w podziemnych zakładach górniczych, w pomieszczeniach zaliczanych do stopnia "a", "b" i "c" niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz do klasy A i B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego. Zastosowanie komory może znacząco przyczynić się do poprawy warunków bezpieczeństwa i ochrony podziemnego środowiska pracy w wyrobisku.
(...)

Przeczytaj cały artykuł o pozostałych nagrodzonych rozwiązaniach.